Kuvaus
Footlogix Vaahtovoide hilseilevälle iholle
Nopeasti imeytyvä ja kevyt vaahtovoide, joka vähentää hilseilyä ja kuoriutumista sekä helpottaa varpaiden välissä esiintyvää kutinaa, joka johtuu usein sieni-infektiosta. Avojaloin kulkeminen uimahalleissa ja muissa yleisissä tiloissa altistaa helposti infektiolle.
Spiraleen®-leväuutteen* ja muiden tehokkaiden antimikrobisten aineiden ansiosta voide vahvistaa ja suojaa nihkeitä, tartunnalle alttiita jalkoja ja ehkäisee urheilijan syndroomaa. Tuote ei sisällä lisättyjä kosteuttavia aineita, ja sen kevyt koostumus imeytyy nopeasti ilman rasvaista tunnetta.
Käyttö: Ravista purkkia pystyasennossa. Annostele saksanpähkinän kokoinen vaahtopallo (1 pallo/jalka) puhtaalle iholle ja levitä tasaisesti. Sopii käytettäväksi aamuisin, iltaisin ja yövoiteena. Pullosta saa noin 160 annosta.
Footlogix käyttää patentoitua Dermal Infusion Technology® (DIT) -tekniikkaa, joka tehostaa vaikuttavien aineiden imeytymistä kaikkiin ihon kerroksiin.
*Spiraleen® on Footlogixin patentoima antimikrobinen mikroleväuute, joka suojaa ja uudistaa ihosoluja, parantaa kollageenisynteesiä ja estää tehokkaasti sienen kehittymistä varpaankynsissä sekä vahvistaa ihon vastustuskykyä.

040 197 3357






